femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Angela Merkel’den Rusya’ya ‘daha fazla adım’ çağrısı Reviewed by Momizat on . Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya'dan Ukrayna konusunda daha fazla adım atmasını istedi. Merkel, aksi halde yaptırımların gündeme gelebileceğini dile getir Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya'dan Ukrayna konusunda daha fazla adım atmasını istedi. Merkel, aksi halde yaptırımların gündeme gelebileceğini dile getir Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Angela Merkel’den Rusya’ya ‘daha fazla adım’ çağrısı

Angela Merkel’den Rusya’ya ‘daha fazla adım’ çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya’dan Ukrayna konusunda daha fazla adım atmasını istedi. Merkel, aksi halde yaptırımların gündeme gelebileceğini dile getirdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis’teki oturumda yaptığı konuşmada gündemdeki pek çok konuya değindi.

Merkel, Rusya’dan Ukrayna’nın doğusundaki çatışmanın barışçıl çözümü için daha fazla sinyal vermesini istedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Ukrayna’ya girilmesine izin verilmesinden kaçınılması” da dâhil attığı adımları öven Merkel, “Kalıcı görüşmelere başlayabilmek için öze dair adımlara ihtiyacımız var” dedi.

Merkel, “Biz yardım edebildiğimiz yerlerde yardım ediyoruz. İlerleme çok yavaş. Diplomatik çözüm her zaman tercihimiz ancak başka bir şey işe yaramazsa, yaptırımlar yeniden gündeme gelebilir” ifadelerini kullandı.

Irak’ta tüm kesimi kucaklayan hükümet çağrısı

Irak’taki gelişmelere de değinen Angela Merkel, Irak’ın yıllarca ülkedeki tüm grupların görüşlerini dahil etme konusunda başarısız olduğunu ve şimdi bunu yapması için zorlanması gerektiğini ifade etti.

Merkel, “Irak’ta nüfusun tüm kesimini kucaklayan bir hükümete ihtiyacımız var” dedi.

İstikrar ve Büyüme Paktı

Almanya Başbakanı konuşmasında, ekonomi konularına da değindi. Avrupa İstikrar ve Büyüme Paktı’nın gevşetilmesine karşı olduğunu da dile getiren Merkel, paktın daha fazla istihdam ve büyüme için mükemmel koşullar sunduğunu ifade etti.

Öte yandan Almanya’nın tüm Avrupa’da konjonktürü desteklediğini belirten Almanya Başbakanı, “Almanya, Euro Bölgesi ve tüm Avrupa Birliği’nde istikrar çapası ve büyüme motoru olarak durmaya devam ediyor” dedi.

Juncker’e destek

Merkel, Almanya’nın AB Komisyonu başkanlığı için Lüksemburg eski Başbakanı Jean-Claude Juncker’i desteklediğini bir kez daha dile getirdi. İngiltere’nin Juncker’i reddetmesine atıfta bulunan Merkel, “Sadece nitelikli bir çoğunlukla seçmemiz bir dram olmaz” ifadelerini kullandı.

Dw

Scroll to top