femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Anastasiadis:Türkiye KKTC’nin MEB’inde arama yapsın Reviewed by Momizat on . Haravgi ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis’in düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladığını ve doğal g Haravgi ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis’in düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladığını ve doğal g Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Anastasiadis:Türkiye KKTC’nin MEB’inde arama yapsın

Anastasiadis:Türkiye KKTC’nin MEB’inde arama yapsın

Haravgi ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis’in düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladığını ve doğal gaz konusunda KKTC’nin MEB’ini kastederek Türkiye’nin “eğer isterse yasadışı varlığın MEB’i içerisinde arama yapabileceğini” söylediğini yazdılar.

Haravgi gazetesi: “Türkiye ‘Yasadışı Varlığın’ MEB’iyle Yetinsin – Başkan Anastasiadis’ten Kabul Edilemez Derecede Kışkırtıcı Açıklama” başlıkları altında verdiği haberinde Anastasiadis’in dünkü basın toplantısının ardından soruları yanıtlarken “Kıbrıslı Türklerin haklarını korumak istiyorsa bunu yasadışı varlığın MEB’inde sınırlı kalarak yapsın” şeklinde kabul edilemez bir açıklamada bulunduğunu yazdı.

Habere göre Anastasiadis, Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın sözde MEB’inde yaptığı aramalara yönelik tehditlerinin sorulması üzerine “Kıbrıs’ın doğal zenginliklerinin, Kıbrıslı Türkler de dahil tüm Kıbrıslılara ait olduğunu” iddia etti.

Anastasiadis sözlerini şöyle sürdürdü: “Sonuç olarak, Türkiye’nin her türlü tehdidi yersizdir ve Kıbrıs halkının bütünün faydasına değildir. Türkiye’nin, gerçekleştirilen araştırma sondajlarının Kıbrıs’ın ve tüm Kıbrıs halkının geleceğine ilişkin olduğunu anlayacağını umut ediyorum. Türkler Kıbrıs Cumhuriyeti’ni yok saymak ya da Kıbrıs Türk cumhuriyetini var saymak istiyorlar diye kuşkulara mahal yoktur. Eğer Kıbrıslı Türklerin haklarını, ayrı, bağımsız bir varlıkta korumayı seçiyorlarsa, söz konusu yasadışı varlığın münhasır ekonomik bölgesiyle sınırlı kalmalıdırlar. Bunun sonucunda, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarından kuşku duymaları için sebep yoktur. Ancak bu bizi değil sadece Türkleri ilgilendiren bir teoridir”.

Öte yandan Fileleftheros gazetesi: “Kıbrıs’ı Navtex’le Kuşattılar – Türkiye Akama Bölgesinden KovoGreko Burnuna Kadari Bölgeyi Tüm Hafta İçin Bağladı – Kıbrıs’ın Ablukaya Alınması Operasyonu” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından geniş yer verdiği haberinde, Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın sözde MEB’ini, ilan ettiği Navtex’lerle abluka altına aldığını iddia etti.

Gazete, Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın sözde MEB’i dahilinde olan 41 bin kilometrekarelik bir alanı, yayınladığı yeni bir Navtex’le kapattığını öne sürdü.

Silifke limanında demirlemiş vaziyette bulunan Barbaros gemisinin ise Pazartesi günü limandan ayrılarak Türkiye’nin Navtex ilan ettiği bölgelere yöneldiğini savunan gazete, geminin dün Dipkarpaz’ın kuzeyinde seyretmekte olduğunu yazdı.

Tak

Scroll to top