Anastasiadis’ten Akıncı’ya 6. Filo Gölgesinde Yemek Teklifi! Reviewed by Momizat on . Rum lideri Nikos Anastasiadis ne yapmaya çalışıyor? Anastasiadis’in son dönemde yaptığı açıklamalara bakacak olursak kendi içerisinde ciddi anlamda çelişki ve t Rum lideri Nikos Anastasiadis ne yapmaya çalışıyor? Anastasiadis’in son dönemde yaptığı açıklamalara bakacak olursak kendi içerisinde ciddi anlamda çelişki ve t Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Anastasiadis’ten Akıncı’ya 6. Filo Gölgesinde Yemek Teklifi!

Anastasiadis’ten Akıncı’ya 6. Filo Gölgesinde Yemek Teklifi!

Rum lideri Nikos Anastasiadis ne yapmaya çalışıyor? Anastasiadis’in son dönemde yaptığı açıklamalara bakacak olursak kendi içerisinde ciddi anlamda çelişki ve tutarsızlıklar yaşamakta olduğu rahatlıkla görülecektir.

Anastasiadis’in son dönemde ciddi anlamda çelişki ve tutarsızlıklar yaşamasındaki en büyük etken sanırım Türk tarafının ‘uluslararası hukuka’ dayanarak ortaya koymuş olduğu dik ve kararlı duruşu olmuştur. Bu çerçevede son dönemde İtalyan Eni şirketine ait hidrokarbon arama gemisinin ‘yaşanan bir dizi gelişme’ üzerine Doğu Akdeniz’i terk etmiş olması da sanırım Anastasiadis’i derinden etkilemişe benziyor! Anlaşılan o ki, Rum Yönetiminin bazı büyük devletleri arkasına alarak Ada etrafındaki hidrokarbon kaynaklarını gasp ederek ele geçirebilme oyunu çökmüşe benziyor!

Doğu Akdeniz’deki mevcut gerginliğin sebebi Rum tarafının yapılan tüm iyi niyetli uyarılara rağmen tek başına attığı adımlardır. Ada etrafındaki tüm kaynaklar Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rumlarına aittir. Doğu Akdeniz’in çatışma yerine uzlaşı bölgesi haline dönüşmesini ne yazık ki bugüne kadar Rum tarafının tek başına attığı kışkırtıcı adımlar engellemiştir. Umarım önümüzdeki dönemde Rum Yönetimi bugüne kadar ortaya koymuş olduğu katı ve uzlaşmaz tutumlarından vazgeçer.

Anastasiadis yeniden GKRY başkanı seçilir seçilmez müzakerelere kalındığı yerden derhal başlanması gerektiğini defalarca arka arkaya talimat verir gibi buyurdu! Anastasiadis ve dolayısı ile Rum Yönetimi Ada’daki ‘tek otoritenin’ kendileri olduğu gibi bir algı yaratabilmek için geçmişten günümüze bu tür yaklaşım ve tavırları şımarık bir çocuk edasında ortaya koymuş ve koymaya da devam etmektedir.

http://www.turksam.org/tr/makale-detay/1773-anastasiadis-ten-akinci-ya-6-filo-golgesinde-yemek-teklifi

Scroll to top