femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Anastasiadis’e ‘müzakereleri askıya al’ çağrısı Reviewed by Momizat on . Türkiye'nin, KKTC ile 2011'de imzaladığı "Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması? çerçevesinde, Türkiye-KKTC arasındaki kıta sahanlığı koordinatlarını BM'nin on Türkiye'nin, KKTC ile 2011'de imzaladığı "Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması? çerçevesinde, Türkiye-KKTC arasındaki kıta sahanlığı koordinatlarını BM'nin on Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Anastasiadis’e ‘müzakereleri askıya al’ çağrısı

Anastasiadis’e ‘müzakereleri askıya al’ çağrısı

Türkiye’nin, KKTC ile 2011’de imzaladığı “Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması? çerçevesinde, Türkiye-KKTC arasındaki kıta sahanlığı koordinatlarını BM’nin onayına sunduğunu yazan Rum gazetelerine göre, bazı Rum siyasi partileri, ‘bu girişim’ üzerine, müzakerelerin derhal askıya alınması talebiyle tepki gösterdi.

Fileleftheros, “Hükümete Eleştiri İle Türkiye’yi Şikâyet… Vatandaşlar İttifakı Müzakerelerin Askıya Alınmasını, EDEK Politika Değişikliği İstiyor başlıklı haberinde Vatandaşlar İttifakı ve EDEK’in Anastasiadis hükümetinden derhal harekete geçmesini istediklerini yazdı.

 

Habere göre Vatandaş İttifakı, Başkanı Yorgos Lillikas aracılığıyla Anastasiadis hükümetine BM nezdinde girişimlerde bulunmakla yetinmeyip Türkiye kıta sahanlığı koordinatları belgesini BM’den geri çekene kadar, Kıbrıs sorununun çözüm müzakerelerini askıya alarak derhal ve kararlılıkla tepki göstermesi çağrısında bulundu.

 

Lillikas “Bizim taraf sonuç getiricilik sinyali vermeyen bir diyaloğa ümit bağlamaya devam ederken Türkiye’nin yeni oldu bittiler yaratmaya ve sahte devleti yükseltmeye çalıştığı konusunda uyarmıştık? dedi.

 

EDEK “güven yaratıcı önlemler ile suni bereket ortamı yaratılmaya çalışılırken? Türkiye’nin KKTC’yi siyasi açıdan yükseltme çabalarını sürdürdüğü? görüşünü ortaya koyarak Anastasiadis hükümetine şu soruları yöneltti:

 

“Kıbrıs hükümeti suni ortam ve bereket görüntüsü yaratılması ve işgalciye karşı tavizkarlık gerektiği sürece Türk kışkırtıcılığını beslediğini ne zaman anlayacak? Türk stratejisi gerçeğini ve milli bir strateji zamanı geldiğini ne zaman anlayacak.’

Tak

Scroll to top