femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Anastasiadis: Garantiler ve yabancı orduların kalmasını öngören bir çözüm kabul edilemez Reviewed by Momizat on . Rum lider Anastasiadis başlıca pozisyon ve ilkemizin; ülkeyi herhangi bir üçüncü ülkenin oyuncağı yapacak bir çözümün kabul edilmemesi olduğunu vurgulayarak "ad Rum lider Anastasiadis başlıca pozisyon ve ilkemizin; ülkeyi herhangi bir üçüncü ülkenin oyuncağı yapacak bir çözümün kabul edilmemesi olduğunu vurgulayarak "ad Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Anastasiadis: Garantiler ve yabancı orduların kalmasını öngören bir çözüm kabul edilemez

Anastasiadis: Garantiler ve yabancı orduların kalmasını öngören bir çözüm kabul edilemez

Rum lider Anastasiadis başlıca pozisyon ve ilkemizin; ülkeyi herhangi bir üçüncü ülkenin oyuncağı yapacak bir çözümün kabul edilmemesi olduğunu vurgulayarak “adada garantiler ve yabancı ordunun mevcudiyetini öngören, her türlü demokratik hakları iptal eden bir çözüm kabul edilemez” dedi.

Epifani yortusu vesilesiyle yapılan bir törende konuşan Anastasiadis, barış ve diyalog süreci içinde Kıbrıs’a barış getirecek bir çözüm yönünde çabalarını sürdüreceğini dile getirdi.
Anastasiadis şöyle devam etti:

“İstikrar getirecek ama aynı zamanda hükümlerle ve yapılan çabalarla, Avrupa ilkeleri temellerini oluşturacak ve uluslararası hukuku uygulayacak bir çözüm istiyoruz”.

“Ortaya çıkacak bu yeni durumla, çalışabilir, egemen ve bağımsız bir Devlet oluşturulması yönünde Türkiye’nin de beklediğimiz o adımı atmasını, beklenen çabaları yapmasını umuyoruz ve bekliyoruz”.

“Çabalarımız ve beklentilerimiz, zengin bir geçeğe sahip olabilmek için yasal vatandaşlarına ait bir devlet oluşturma yönündedir”.

“Aslında her türlü demokratik ilkeleri lağvedecek, garantiler ve adada ordunun kalmasını öngören bir çözüm asla kabul edilemez”.

Anastasiadis son olarak herkesin yeni yılını kutlayarak, sağlık ve ailevi mutluluk diledi ve ülkedeki ekonomik gelişmeden toplumun korunmasız gruplarının da yararlanması için gerekli politikaların oluşturulması yönünde çalıştıklarını belirtti.

Kha

Scroll to top