femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Anastasiades Kıbrıs’ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğu mesajı verdi Reviewed by Momizat on . Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıslı Türklere, Kıbrıs'ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğunu belirterek "hiç kimse, Kıbrıs Cum Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıslı Türklere, Kıbrıs'ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğunu belirterek "hiç kimse, Kıbrıs Cum Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Anastasiades Kıbrıs’ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğu mesajı verdi

Anastasiades Kıbrıs’ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğu mesajı verdi

Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıslı Türklere, Kıbrıs’ın doğal zenginliklerinin tüm yasal Kıbrıs vatandaşlarına ait olduğunu belirterek “hiç kimse, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tüm yasal vatandaşlarına ait olan doğal zenginlikleri gasp etmeye çalışmıyor” mesajını verdi.

Anastasiades, ” Türkiye dâhil komşu ülkelerle işbirliğinde bulunma konusunda ön yargılı” olmadığını da vurguladı.

Salı akşamı Lefkoşa’da düzenlenen Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası’nın 91. Yıllık Genel Kuruluna hitaben bir konuşma yapan Nikos Anastasiades, Kıbrıs hükümetinin en önemli önceliklerine değindi.

Anastasiades, önceliğin enerji programının uygulanması olduğunu belirterek bu bağlamda, doğal gaz için altyapı kurulması, doğal gazdan gelecek gelir için bir yönetim çerçevesinin kabulü ve Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesindeki doğal gaz rezervlerini Doğu Akdeniz bölgesindeki diğer doğal gaz rezervleri ile birleştirerek bölge ve AB ülkeleri için bir doğal gaz yolu oluşturulması olduğunu söyledi.

Anastasiades, Kıbrıs hükümetinin Kıbrıs’ın MEB’indeki 10. Parselde ExxonMobil şirketi tarafından yapılan sondaj çalışmalarının sonuçlarını beklediğini de söyledi.

Nikos Anastasiades, Kurula katılan Kıbrıs Türk ticaret Odaları temsilcilerine hitaben de hiç kimsenin, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tüm yasal vatandaşlarına ait olan doğal zenginlikleri gasp etmeye çalışmadığını belirterek açık ve net bir mesaj verdi.

Kıbrıs’ın Türkiye dâhil bölgedeki tüm komşu ülkelerle işbirliğinde bulunması konusunda ön yargılı olmadığını ifade eden Anastasiades, doğal zenginliğin rekabete veya krize neden olmaması gerektiğine işaret ederek, bunun yerine olumlu bir etkiye sahip olması gerektiğini vurguladı.

Kıbrıs sorunu hakkında da konuşan Nikos Anastasiades, şahsen tüm Kıbrıslıların yararına olacak Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmasına taahhüdünü ifade ederek Türk tarafının da olumlu bir tutum takip etmesini beklediğini söyledi.

Kha

 

Scroll to top