femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Almanya’dan Türkiye’ye AB’yle ‘normalleşme’ şartı Reviewed by Momizat on . Almanya, Türkiye’den gelen AB’yle ilişkilerin düzelmesi çağrısına yanıt verdi. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye-AB ilişkilerinin düzelmesi için Türk Almanya, Türkiye’den gelen AB’yle ilişkilerin düzelmesi çağrısına yanıt verdi. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye-AB ilişkilerinin düzelmesi için Türk Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Almanya’dan Türkiye’ye AB’yle ‘normalleşme’ şartı

Almanya’dan Türkiye’ye AB’yle ‘normalleşme’ şartı

Almanya, Türkiye’den gelen AB’yle ilişkilerin düzelmesi çağrısına yanıt verdi. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye-AB ilişkilerinin düzelmesi için Türkiye’de tutuklu olan Alman vatandaşlarının serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Almanya, Türkiye’de 50 Alman vatandaşının tutuklu olduğunu ve bu kişilerin sadece yedisi hakkında iddianame hazırlandığını, 35 Alman vatandaşına da Türkiye’den çıkış yasağı getirildiğini belirtiyor.

Maas bugün bu konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu davaların çözülmesi lazım” dedi. Almanya Dışişleri Bakanı, “Böyle bir durum, sadece Almanya değil, AB ile de ilişkilerin normalleşmesi yönünde bir adım olur” dedi.

Maas, çarşamba günü yapacağı iki günlük Türkiye ziyaretinde bu konuyu gündeme getireceğini söyledi.

www.politikyol.com/almanyadan-turkiyeye-abyle-normallesme-sarti/

Scroll to top