femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Almanya’da sandıktan çıkan sonuç piyasaları ve euroyu nasıl etkiler? Reviewed by Momizat on . Almanya'da genel geçim sonuçlarının zorlu geçecek koalisyon görüşmelerini gündeme getirmesi , piyasaların da belirsiz bir tabloyla karşı karşıya kalmasına yol a Almanya'da genel geçim sonuçlarının zorlu geçecek koalisyon görüşmelerini gündeme getirmesi , piyasaların da belirsiz bir tabloyla karşı karşıya kalmasına yol a Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Almanya’da sandıktan çıkan sonuç piyasaları ve euroyu nasıl etkiler?

Almanya’da sandıktan çıkan sonuç piyasaları ve euroyu nasıl etkiler?

Almanya’da genel geçim sonuçlarının zorlu geçecek koalisyon görüşmelerini gündeme getirmesi , piyasaların da belirsiz bir tabloyla karşı karşıya kalmasına yol açtı.
Başbakan Angela Merkel’in liderliğindeki Hristiyan Demokratik Birlik (CDU/CSU) seçimleri kazansa da Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) muhalefette kalacağını söylemesi, büyük koalisyonun uzak bir ihtimal olarak kalmasına neden oldu.
Bu yüzden Merkel’in Hür Demokrat Parti ve Yeşiller Partisi ile uzun sürecek koalisyon görüşmelerine girmesi bekleniyor.
Diğer yandan aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi’nin (AfD) parlamentoya girmesi de uzun vadede analistler tarafından Euro Bölgesi için bir risk olarak görülüyor.
Almanya’da düzenlenen seçim sonuçlarına ilk tepki ise Asya piyasalarının açılmasının ardından euronun iki günlük yükselişini durdurarak düşüşe geçmesiyle görüldü.
Pazartesi günü Yeni Zelanda’da euro, Amerikan dolarına karşı yüzde 0,4 düşerek 1,1903’a kadar indi.
Euro Bölgesi’nin para birimi bu yıl yüzde 13 değer kazanmıştı.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41382430

Scroll to top