femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Almanya Başbakanı Merkel: AB, Rusya’ya yeni yaptırımları ele alacak Reviewed by Momizat on . Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının Ukrayna’daki durumu değerlendirmek ve Rusya’ya yeni yaptırımları ele almak üzere en kısa Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının Ukrayna’daki durumu değerlendirmek ve Rusya’ya yeni yaptırımları ele almak üzere en kısa Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Almanya Başbakanı Merkel: AB, Rusya’ya yeni yaptırımları ele alacak

Almanya Başbakanı Merkel: AB, Rusya’ya yeni yaptırımları ele alacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının Ukrayna’daki durumu değerlendirmek ve Rusya’ya yeni yaptırımları ele almak üzere en kısa sürede bir araya geleceğini söyledi.

 

Polonya Başbakanı Donald Tusk ile ortak basın toplantısı düzenleyen Merkel ayrıca, “Şuna kesinlikle eminim ki Rusya’nın Ukrayna’daki ayrılıkçıları barışçıl bir yola sevk etme, anayasal çerçevede tartışma ve seçimlere hazırlığa sevk etme imkanı var, veya vardı. Ancak şu ana kadar bu yönde hiçbir işaret göremedik” ifadelerini kullandı.

 

Bu arada Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’nın doğusunda Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’ndan bir heyetin Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından alıkonulmasını kınadı.

 

“Kimliği belirsiz silahlı grupların, Slovyansk kentinde Viyana Gözlem Misyonu’nundan bir heyeti ve onların Ukraynalı eskortunu alıkoyduğu yönündeki haberlerden derin endişe duyuyoruz” diyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, “Bu eğer doğruysa şiddetle kınıyor ve derhal serbest bırakılmalarını istiyoruz. Bu baskıcı ve korkak taktikleri kınıyoruz” dedi.

 

Bu arada ilginç bir çıkış yapan ve Ukrayna’yı dolaylı yoldan tehdit eden Rusya lideri Vladimir Putin, Kiev yönetiminin ülkesi ile krizi devam ettirmesi halinde bu durumun Ukrayna savunma sanayisini kötü etkileneceğini söyledi.

 

Putin: “İlişkilerin kopması halinde hepimiz bu durumun Ukrayna savunma sektörünü kötü vuracağını çok iyi biliyoruz” dedi.

 

İki ülke arasında bu alanda milyarlarca dolarlık ticaret söz konusu.

Ajanslar

Scroll to top