femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Alman basını…Tsipras (Makedonya krizi) bir teşekkürü hak etti Reviewed by Momizat on . Die Welt gazetesi 'Makedonya' krizi yüzünden hükümet krizinin patlak verdiği Yunanistan'daki gelişmelere şu satırları ayırmış: "Eskiden Yugoslavya'nın bir parça Die Welt gazetesi 'Makedonya' krizi yüzünden hükümet krizinin patlak verdiği Yunanistan'daki gelişmelere şu satırları ayırmış: "Eskiden Yugoslavya'nın bir parça Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Alman basını…Tsipras (Makedonya krizi) bir teşekkürü hak etti

Alman basını…Tsipras (Makedonya krizi) bir teşekkürü hak etti

Die Welt gazetesi ‘Makedonya’ krizi yüzünden hükümet krizinin patlak verdiği Yunanistan’daki gelişmelere şu satırları ayırmış:
“Eskiden Yugoslavya’nın bir parçası olan Makedonya’nın Atina ile uzlaşarak Kuzey Makedonya Cumhuriyeti adını almasıyla anlaşmazlığın sona ereceği sanılmaktaydı. Binlerce yıllık tarihleriyle gurur duyan Yunanlar ise bulunan formülü beğenmediler. Koalisyon ortağı Anel partisinden Panos Kamenos’un istifası bu tepkiyi yansıtıyor. Güven oylamasında karar kılan Başbakan Tsipras gerekli oy sayısına ulaşamaz. Partisi Syriza anketlerde Yeni Demokrasi partisinin gerisine düştü. Tsipras muhtemelen bu yıl iktidarı kaybedecek. Reform gönülsüzlüğü nedeniyle ona bela okuyan Avrupalı politikacılar bu konuda Tsipras’a saygı duymalı ya da müteşekkir olmalılar. Çünkü o uzlaşma yoluyla Avrupa’da denge ve barışı korumak uğruna iktidarı kaybetmeyi göze aldı.”

Neues Deutschland gazetesinin Yunanistan’daki hükümet krizini konu alan yorumunda şu satırları okuyoruz:
“Hükümet krizi aslında Aleksis Tsipras ve partisi Syriza’ya yarayabilir. Makedonya konusunda merkez sol muhalefetin desteğinden emin olabilir. Güven oylamasını kazanma ihtimali de az değil. Tsipras oylamayı atlatmak zorunda. Yoksa erken seçimleri kazanma şansı olamaz. Normal yasama süresinde seçmenlerinin ondan beklediği ancak hayal kırıklığına uğradığı sosyal durumu düzeltme vaadini yerine getirmeye çalışmalı. Yunanistan’ın milliyetçilik damarlarını kabartan gereksiz isim kavgasına değil hayat şartlarının düzelmesine ihtiyacı var.”

Dw

Scroll to top