femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Ali Yücelen JEUNE Başkan Yardımcısı oldu Reviewed by Momizat on . li Yücelen, Avrupa'da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden JEUNE üyesi olmasını takiben katıldığı ilk genel kurul toplantısında JEUNE Başkan Yard li Yücelen, Avrupa'da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden JEUNE üyesi olmasını takiben katıldığı ilk genel kurul toplantısında JEUNE Başkan Yard Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Ali Yücelen JEUNE Başkan Yardımcısı oldu

Ali Yücelen JEUNE Başkan Yardımcısı oldu

li Yücelen, Avrupa’da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden JEUNE üyesi olmasını takiben katıldığı ilk genel kurul toplantısında JEUNE Başkan Yardımcısı oldu.

 

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Avrupa’da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden JEUNE üyesi olmasını takiben katıldığı ilk genel kurul toplantısında JEUNE Başkan Yardımcısı oldu. Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen JEUNE Genel Kuruluna katılan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen “JEUNE, Avrupa’da Türkiye’nin tam üyelik sürecine verilen desteğin en güçlü şekilde dile getirildiği bir süreç olmuştur.” dedi.

 

Türkiye’deki genç işadamlarını ve girişimcileri temsil eden Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Avrupa Birliği üyesi ülkelerin girişimcilerini çatı örgütü olan JEUNE’e 25 Mart 2014’te üye olmasının ardından gerçekleştirilen ilk genel kurulda başkan yardımcısı seçilerek yönetime girdi önemli bir başarıya imza attı.

 

Avrupa Birliği üyesi 11 ülkeden 300.000 girişimciyi temsil eden JEUNE, kurulduğu 1994 yılından bu yana Avrupa Birliği’nin genç işadamları ve girişimcilerinin çatı örgütü olarak gücünü ve önemini her geçen yıl daha da arttırdı. Hem ulusal hem de uluslararası alanda önemli çalışmalara imza atan TÜGİAD yönetimini ve Başkan Ali Yücelen’i özellikle üyeliğe davet eden JEUNE yönetimi, Türkiye’nin dinamizminin AB’ye entegrasyonu anlamında önemli bir hamle yaparak Türkiye’nin tam üyeliğini beklemeden inisiyatif kullanmış oldu.

JEUNE üyeliğini, “Türk girişimcisi AB’de hak ettiği yeri alıyor” sözleriyle değerlendiren TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, JEUNE başkan yardımcılığına seçilmesini de ; “AB öyle bir proje ki, bu entegrasyona olumlu katkı sağlayabilecek her unsura kapılarını açıyor. Türkiye’nin tam üyelik sürecine ilişkin hem AB hem de Türkiye tarafında farklı hamlelerin farkındayız. Ancak görünen o Türkiye’de TÜGİAD’ın da desteklediği tam üyelik hedefini benimseyen Avrupalı dostlarımız da var. JEUNE, bu anlamda Türkiye’nin tam üyelik sürecine verilen desteğin en güçlü şekilde dile getirildiği bir süreç olmuştur.” dedi.

 

TÜGİAD’ın JEUNE çatısı altın Türk girişimcilerinin sesi olacağını belirten Yücelen, böylelikle ülkemiz girişimcileri için Avrupa çapında yeni bir iletişim ve ortaklık ağı geliştirileceğini ve girişimcilerin bu köprü sayesinde Avrupa’daki iş dünyasını temsil eden STK’lara ve 300 binden fazla Avrupa’lı girişimciye ulaşabileceğini belirtti. Türkiye’de siyasetçilerin AB hedefinden uzaklaştığına dikkat çeken Ali Yücelen sözlerine şöyle devam etti:

 

” Bugün burada bulunmamız da gösteriyor ki: Siyasetçiler AB sürecinden ne kadar uzaklaşırsa, sivil toplum ve gençler o kadar sarılıyor. Ülkemizle Avrupa Birliği arasındaki iletişimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Üyelik sürecimizdeki yavaşlığa rağmen geçmişte de olduğu gibi iş dünyası AB ile ilişkilerde öncülük rolünü sürdürmektedir. Türkiye’yi temsilen TÜGİAD’ın JEUNE üyeliği ve yönetimine girmesi aslında her iki tarafında da tam üyelik bağlamındaki irade beyanıdır. Bu gelişmenin hem AB hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Girişimciler olarak AB’yle artık daha da yakınız. “

 

Mevcut JEUNE Başkanı ve aynı zamanda da Romanya KOBİ Bakanı Florin Jianu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen JEUNE Genel Kurulu’nda yeni dönem JEUNE başkanlığına Macaristan’ın Genç Girişimciler Derneği Başkanı Patrick Kovacs seçildi. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in de Başkan Yardımcısı olarak sorumluluk aldığı yeni JEUNE yönetimi dinamik bir yönetim anlayışı ile girişimcilerin desteklenmesi anlamında önemli adımlar atılması için liderlik yapacak.

 

JEUNE Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Kurul ve İdari Konsey toplantılarının ardından Romanya parlamentosunda temaslarda bulunan yeni JEUNE Yönetim Kurulu ve üyeler gala yemeğinde buluştular.

Ajanslar

Scroll to top