Akıncı’nın Maronit yetkilerle görüşmesi Rum tarafında rahatsızlık yarattı Reviewed by Momizat on . Güney Kıbrıs İnsani Konular ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılar İçin Cumhurbaşkanlığı Komiseri Fotis Fotiou, KKTC'nin  eylemleriyle Maronit toplumunda kafa karı Güney Kıbrıs İnsani Konular ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılar İçin Cumhurbaşkanlığı Komiseri Fotis Fotiou, KKTC'nin  eylemleriyle Maronit toplumunda kafa karı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Akıncı’nın Maronit yetkilerle görüşmesi Rum tarafında rahatsızlık yarattı

Akıncı’nın Maronit yetkilerle görüşmesi Rum tarafında rahatsızlık yarattı

Güney Kıbrıs İnsani Konular ve Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslılar İçin Cumhurbaşkanlığı Komiseri Fotis Fotiou, KKTC’nin  eylemleriyle Maronit toplumunda kafa karışıklığı yaratmayı hedeflendiğini ve Türk tarafının yeni oldu bittiler yaratmak amacıyla Crans Montana’dan bu yana uyguladığı planın bir parçası olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Maronit toplumunun temsilcileri ile Maronitlerin KKTC’de bulunan köylerine dönmeleri konulu görüşmeyi Kıbrıs Haber Ajansı`na yorumlayan Fotiou, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin köylere yeniden dönme konusunda bir dizi kanunları olduğunu ve söz konusu kanunlar temelinde KKTC’ye dönmek isteyenlerin dönebildiğini belirtti.

KKTC’nin “Maronit toplumunda kafa karışıklığı ve sorunlar yaratmak istiyor” diyen Komiser Fotiou, işgal rejiminin Crans Montana’dan bu yana uyguladığı bir plan olduğunu belirtti.

Komiser, Kıbrıs Haber Ajansı’na “biz Maronit köylerinin muhtarları ve Maronit Toplumu temsilcisi ile temasta bulunuyoruz” dedi.

Fotis Fotiou, Maronitlere birlik içinde olmaları ve olası gelişmeleri dikkatli ve ciddi şekilde ele almaları çağrısı yaptı..

Scroll to top