Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı,Lefkoşa FIR hattındaki tehlikelerden dolayı endişelerini ifade etti Reviewed by Momizat on . Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı (FSF-MED), yıllık uçuşların 37 milyona ulaşılmasına rağmen 2017'de dünya uçuş güvenliği konusunda kaydedilen mükemmel sonuçlar için Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı (FSF-MED), yıllık uçuşların 37 milyona ulaşılmasına rağmen 2017'de dünya uçuş güvenliği konusunda kaydedilen mükemmel sonuçlar için Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı,Lefkoşa FIR hattındaki tehlikelerden dolayı endişelerini ifade etti

Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı,Lefkoşa FIR hattındaki tehlikelerden dolayı endişelerini ifade etti

Akdeniz Uçuş Güvenliği Vakfı (FSF-MED), yıllık uçuşların 37 milyona ulaşılmasına rağmen 2017’de dünya uçuş güvenliği konusunda kaydedilen mükemmel sonuçlar için memnuniyetini ifade etti.

Yapılan açıklamaya göre, FSF-MED aynı zamanda, Lefkoşa FIR hattında yaratılan tehlikeler için endişelerini ifade etti.

Açıklamada, “FSF-MED Lefkoşa FIR hattındaki tehlikeler için endişe duymaya devam ediyor ve her yıl kaydedilen  eylemler gibi 2017 yılında da Türkiye ve KKTC’nin eylemlerden dolayı benzer durumlar yaşandı” dendi.

FSF-MED, Uluslararası Pilotlar Federasyonu’nun yıllık raporuna değinerek, raporda Lefkoşa FIR hattındaki durumun kritik olarak nitelendiğini açıkladı.

Açıklamada, Türkiye ve KKTC’den dolayı gelişen tehlikelerinin hem ilgili uluslararası kurumlar hem de Kıbrıs hükümeti tarafından tanınmasına rağmen “maalesef sorunların ele alınması amacıyla belli eylemler yapılmıyor” dendi.

Kha

Scroll to top