femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AfD sözcüsü: Türkiye Avrupa’nın parçası değil ama ilişkilerimiz iyi olmalı (görüntülü haber) Reviewed by Momizat on . Almanya'da genel seçimde yüzde 13,3 oy alarak ilk kez Federal Meclis'e (Bundestag) giren aşırı sağcı, İslam ve göç karşıtı Almanya için Alternatif Partisi'nin ( Almanya'da genel seçimde yüzde 13,3 oy alarak ilk kez Federal Meclis'e (Bundestag) giren aşırı sağcı, İslam ve göç karşıtı Almanya için Alternatif Partisi'nin ( Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AfD sözcüsü: Türkiye Avrupa’nın parçası değil ama ilişkilerimiz iyi olmalı (görüntülü haber)

AfD sözcüsü: Türkiye Avrupa’nın parçası değil ama ilişkilerimiz iyi olmalı (görüntülü haber)

Almanya’da genel seçimde yüzde 13,3 oy alarak ilk kez Federal Meclis’e (Bundestag) giren aşırı sağcı, İslam ve göç karşıtı Almanya için Alternatif Partisi’nin (AfD) Avrupa Sözcüsü Dr. Hugh Theodore Bronson BBC Türkçe’ye konuştu.
Hugh Theodore Bronson, Türkiye’de gazetecilerin ve Alman vatandaşların ‘keyfi tutuklamalara maruz kaldığını’ söyledi.
Bronson, “Türkiye Avrupa’nın parçası değil ama Türkiye ile ilişkilerimiz iyi olmalı” dedi.
Türkiye ile Almanya’nın uzun süredir müttefik olduğunu ama liderler arasında bunun geçerli olmayabileceğini belirten Bronson, “Birçok Alman için şu an sorun Erdoğan ve onun sert rejimi. Erdoğan gazetecileri, öğretmenleri ve avukatları tutuklatıyor. Bu demokratik bir yaklaşım değil” diye konuştu.
AfD sözcüsü, Türkiye’nin gelecekte öneminin daha da artacağını ifade ederken, “Türkiye ile ekonomik ve finansal ilişkilerimiz iyi olmalı” ifadelerini kullandı.
Henüz 4 yıllık bir parti olduklarını anımsatan Bronson, seçimde 3. parti olarak meclise giriyor olmalarını da “Muhteşem bir başarı” olarak yorumladı.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41382139

Scroll to top