femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB,Ukrayna,Gürcistan ve Moldova ile Ortaklık Anlaşması imzalayacak Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB), 27 Haziran'da  Gürcistan, Moldova ve Ukrayna'yla ortaklık anlaşmaları imzalayacak. Brüksel'de 27 Haziran'da imzalanacak anlaşmalarla AB ve Avrupa Birliği (AB), 27 Haziran'da  Gürcistan, Moldova ve Ukrayna'yla ortaklık anlaşmaları imzalayacak. Brüksel'de 27 Haziran'da imzalanacak anlaşmalarla AB ve Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB,Ukrayna,Gürcistan ve Moldova ile Ortaklık Anlaşması imzalayacak

AB,Ukrayna,Gürcistan ve Moldova ile Ortaklık Anlaşması imzalayacak

Avrupa Birliği (AB), 27 Haziran’da  Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’yla ortaklık anlaşmaları imzalayacak.

Brüksel’de 27 Haziran’da imzalanacak anlaşmalarla AB ve üç doğu komşusu arasında derin ve kapsamlı serbest ticaret bölgesi oluşturulması, ekonomik ve siyasi entegrasyonun güçlendirilmesi öngörülüyor.

AB, Moldova ve Gürcistan’la ortaklık anlaşmasının bütününü, Ukrayna’yla sadece siyasi kısmını imzalayacak. Ukrayna’daki siyasi kriz ve Rusya’nın müdahalesinin ardından Kiev yönetimiyle ortaklık anlaşmasının ekonomiyi ilgilendiren faslını imzalayan AB, siyasi kısmı için “seçilmiş hükümetin kurulmasını” bekleyeceğini duyurmuştu.

Ortaklık anlaşmalarıyla her üç ülkenin kademeli olarak AB iç pazarına entegre edilmesi öngörülüyor. AB, Ukrayna, Gürcistan ve Moldova’ya sağlayacağı ekonomik imtiyazlar karşılığında hukukun üstünlüğünün, yolsuzlukla mücadelenin, temel hak ve özgürlüklerin ve demokratik kurumların güçlendirilmesine yönelik reformlar talep edecek.

Ajanslar

Scroll to top