ABHaber-Analiz:Kıbrıs’ta çözüm mümkün mü? Reviewed by Momizat on . Zaman hızla akıp gidiyor. Kıbrıslı Rumların Annan planını reddettikleri 24 Nisan 2004’ten beri değişen fazla bir şey yok.Kıbrıslı Türkler izolasyonlar altında y Zaman hızla akıp gidiyor. Kıbrıslı Rumların Annan planını reddettikleri 24 Nisan 2004’ten beri değişen fazla bir şey yok.Kıbrıslı Türkler izolasyonlar altında y Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Yorum Analiz » ABHaber-Analiz:Kıbrıs’ta çözüm mümkün mü?

ABHaber-Analiz:Kıbrıs’ta çözüm mümkün mü?

Zaman hızla akıp gidiyor. Kıbrıslı Rumların Annan planını reddettikleri 24 Nisan 2004’ten beri değişen fazla bir şey yok.Kıbrıslı Türkler izolasyonlar altında yaşamaya devam ediyor.

Brüksel`de Avrupa Parlamentosu AP ile Kayıp Kişiler Komitesinin işbirliği içinde gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisinin açılışı sırasında konuşan Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “şimdi Kıbrıs sorununun çözümü zamanıdır. Eğer bu fırsat kaybolursa yenisi olmayacak” dedi.Bilmiyoruz ama 2004’ten sonra birçok fırsat kaçtı olan Kıbrıslı Türklere oluyor.

Etkinlikte bize Rum Avrupalı parlamenter çözüm olmayacak diyor.Peki bunu kamuoyuna açıkla deyince tiyatro izleyenlerin dikkatini dağıtmayalım diyor.Bir başka Avrupa Parlamentosu üyesi Polonyalı parlamenter ise Kıbrıs sorunu çok uzadı diyor.Herkes bir şeyler söylüyor.Rumlar Güzelyurt,Karpaz verilmeden çözüm olmaz görüşünü AP’ye çok iyi aktarmış durumda.Çözümsüzlüğün Türk tarafına yıkılması gibi çalışmalar son zamanlarda AB kurumlarında dikkat çekiyor.

AP’deki Kıbrıs dosyasına hakim gözlemciler,adada çözüm herkes için olumlu olacak şeklinde konuşuyorlar.Ama çözüm Hristofyas’dan beri bekleniyor bir türlü gelmiyor görüşünü ortaya koyuyorlar.

Açıkcası Rum parlamenterin dediği gibi tiyatronun sona ermesini beklemek gerekiyor.Ama çözüm çok ama çok uzaklarda duruyor.

Scroll to top