femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
ABHaber açıklıyor:İtalya’nın AB’de Türkiye çıkışının arkasında neler var? İşte gerekçeler Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği’nin, Avrupa’ya mülteci akınının kesilmesi amacıyla iki tarafın üzerinde anlaştığı Türkiye’ye 3 milyar Euro’luk maddi destek sağlaması konusu İtal Avrupa Birliği’nin, Avrupa’ya mülteci akınının kesilmesi amacıyla iki tarafın üzerinde anlaştığı Türkiye’ye 3 milyar Euro’luk maddi destek sağlaması konusu İtal Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » ABHaber açıklıyor:İtalya’nın AB’de Türkiye çıkışının arkasında neler var? İşte gerekçeler

ABHaber açıklıyor:İtalya’nın AB’de Türkiye çıkışının arkasında neler var? İşte gerekçeler

Avrupa Birliği’nin, Avrupa’ya mülteci akınının kesilmesi amacıyla iki tarafın üzerinde anlaştığı Türkiye’ye 3 milyar Euro’luk maddi destek sağlaması konusu İtalya engeline takılması AB’de tartışılıyor.

AB-Türkiye Ortak Eylem Planı kapsamında belirlenen ve 1 milyar Euro’sunun AB bütçesinden, kalanının ise üye ülkelerce karşılanması kararlaştırılan fona ilişkin İtalya’nın blokajının arkasında yatan nedenleri ABHaber,açıklıyor:

İşte İtalya’nın gerekçeleri

-Renzi hükümeti AB’de bugüne kadar çok silik politika izleyen ve önüne her konulanı kabul eden İtalya imajını silmek istiyor.

-İtalya, Türkiye’ üzerinden AB’de yeni imaj çaışması yapıyor.Bundan sonra AB kurumlarında daha fazla söz hakkı… vs isteyeceğininde sinyalini veriyor.Daha açık bir ifadeyle Renzi, AB’de artık masaya vuran ve her önüne koyulanı artık kabul etmeyeceği mesajı vermek istiyor

-İtalyanlar mülteciler ile ilgili Türkiye uzlaşısının yeterince AB’de istişare edilmediği söz konusu planın Almanya tarafından hazırlandığı görüşünde.Renzi,Türkiye’yle uzlaşıda AB’nin diğer ülkelerininde çok aktif katılımını istiyor.

-Renzi,AB’de bundan sonra İtalya’nın daha fazla sesinin çıkması gerektiği ve AB’nin sadece Alman-Fransız bloğunda oluşmadığı düşüncesinde.

-Renzi,son AB liderler zirvesinde Merkel’e Avrupa’nın kanını siz vermiyorsunuz diye çıkışmıştı. Renzi’nin AB’de bu çıkışları İtalya’da ses getirmeye başladı.

-Renzi, İtalya’ya gelen mülteciler için Brüksel’den daha fazla yardım ve AB’nin İtalya’nın bütçe açıkları için (daha esnek davranması) kolaylık göstermesi için Türkiye’yi kullanıyor.

-İtalya’da yaklaşan seçimler öncesi Renzi, AB cephesinde İtalya halkına dik durulduğu mesajını vermek istiyor.

-Türkiye konusun üzerinden Renzi AB’de İtalya’nın artık ayağa kalktığı görüşünü yerleştirmek istiyor.

Öte yandan ABHaber’e konuşan bir italyan diplomat ise AB’de İtalya’nın Türkiye’ye veto kullanmasının söz konusu olmadığını kaydetti.

YASAL UYARI:KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYIMLANAMAZ VE ALINTI YAPILAMAZ

Scroll to top