femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB’den Türkiye’de İnsan Haklarının Savunulmasına Destek Programı Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB), Türkiye’de insan hakları ihlalleriyle mücadele edilmesi ve hak savunucusu sivil toplum kuruluşlarını desteklemek üzere “ETKİNİZ” programını Avrupa Birliği (AB), Türkiye’de insan hakları ihlalleriyle mücadele edilmesi ve hak savunucusu sivil toplum kuruluşlarını desteklemek üzere “ETKİNİZ” programını Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB’den Türkiye’de İnsan Haklarının Savunulmasına Destek Programı

AB’den Türkiye’de İnsan Haklarının Savunulmasına Destek Programı

Avrupa Birliği (AB), Türkiye’de insan hakları ihlalleriyle mücadele edilmesi ve hak savunucusu sivil toplum kuruluşlarını desteklemek üzere “ETKİNİZ” programını hayata geçirdi. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Ankara’nın uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini belirterek, “ETKİNİZ” programıyla insan hakları konusunun takibi için maddi destek vereceklerini açıkladı.

AB, Ankara’nın son yıllarda demokrasi ve insan haklarına bağlılık başlıklarında geriye gidiş sürecine ilişkin eleştirilerini sıklıkla dile getiriyor.

Brüksel, tutuklu gazeteci ve sivil toplum örgütleri temsilcileri nedeniyle Türkiye yönetimini hedef alan “kaygı” mesajlarının yanı sıra insan haklarının savunulması için maddi kaynak da yaratıyor.

Yıldız Yazıcıoğlu

https://www.amerikaninsesi.com/a/abden-turkiyede-insan-haklarinin-savunulmas%C4%B1na-destek-programi/4986731.html

Scroll to top