femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB’den Filistinli Mültecilere destek Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi S Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi S Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB’den Filistinli Mültecilere destek

AB’den Filistinli Mültecilere destek

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu’nun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Stefan Füle, 2014-2016 döneminde Filistinli mültecilere destek amacıyla Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’na (UNRWA), 246 milyon avroluk katkı yapılmasına yönelik ortak deklarasyonu imzaladı.

AB’nin katkısının eğitim, sağlık, yardım ve sosyal hizmetler alanlarında kullanılması öngörülüyor.

Ashton, mali desteğe ilişkin açıklamasında, AB’nin UNRWA’ya sürekli desteğinin Ortadoğu’da istikrarı teşvik etme stratejisinin kilit unsurlarından biri olduğunu belirterek, “Aynı zamanda temel sosyal hizmetlere erişime, yoksulluğun azaltılmasına ve mültecilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor” dedi.

 

Füle de zor koşulda yürütülen mükemmel çalışmanın takdiri bağlamında AB’nin bütçesel sıkıntılarına rağmen UNRWA’nın ana bütçesine yapılan katkının yükseltildiğini vurguladı.

 

UNRWA Genel Komiseri Pierre Krahenbu¨hl, üç yıllık anlaşmanın son derece ihtiyaç duyulan öngörülebilirliği sunduğunu belirterek, “Şu an Ortadoğu’da yaşanan belirsizliklere rağmen AB, Filistinli mültecilerin sadık ortağı olmayı sürdürüyor” dedi.

 

AB, UNRWA bütçesine 1971’den bu yana katkıda bulunuyor. 2007-2013 döneminde AB’nin UNRWA’ya yaptığı mali katkı 958 milyon avroya ulaştı. UNRWA’nın 2013 bütçesinin yüzde 43’ü AB üyeleri ve kurumları tarafından yapılan katkıyla sağlandı.

Ajanslar

Scroll to top