femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru
ABD S-400 füzeleri konusunda Türkiye’yi uyardı Reviewed by Momizat on . ABD Ankara'nın Rusya'dan S-400 füzeleri alma çabaları konusunda ciddi kaygı dile getirdi. Washington S-400 füzelerinin NATO silah sistemleri ile uyumlu olmadığı ABD Ankara'nın Rusya'dan S-400 füzeleri alma çabaları konusunda ciddi kaygı dile getirdi. Washington S-400 füzelerinin NATO silah sistemleri ile uyumlu olmadığı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » ABD S-400 füzeleri konusunda Türkiye’yi uyardı

ABD S-400 füzeleri konusunda Türkiye’yi uyardı

ABD Ankara’nın Rusya’dan S-400 füzeleri alma çabaları konusunda ciddi kaygı dile getirdi. Washington S-400 füzelerinin NATO silah sistemleri ile uyumlu olmadığını vurguladı.

Yapılan açıklamada ABD’nin Türkiye’nin savunmasına sadık olduğu, Rusya’dan S-400 füzeleri alınması konusunda derin kaygılarını geçmişte de ortaya koyduğu belirtildi. NATO üyesi ülkelerin NATO silah sistemleri ile uyumlu silahlar alamaları gerektiği hatırlatıldı. Rusya sistemlerinin gerekli standartları karşılamadığı belirtildi.

Açıklamada bu tür silah alımlarının müttefiklerin NATO Varşova Zirve toplantısında üstlendikleri taahütlerle uyumlu olmayacağı da ifade edildi.

Kha

Scroll to top