ABD Kongresi üyeleri Türkiye’ye Kıbrıs’ta işgale son vermesi çağrısı yaptılar Reviewed by Momizat on . ABD Kongresi üyeleri Türkiye'ye Kıbrıs'taki işgale son vermesi ve kalıcı bir çözüm için çaba harcaması çağrısı yaptılar. Kongre'nin önde gelen üyeleri istila ve ABD Kongresi üyeleri Türkiye'ye Kıbrıs'taki işgale son vermesi ve kalıcı bir çözüm için çaba harcaması çağrısı yaptılar. Kongre'nin önde gelen üyeleri istila ve Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » ABD Kongresi üyeleri Türkiye’ye Kıbrıs’ta işgale son vermesi çağrısı yaptılar

ABD Kongresi üyeleri Türkiye’ye Kıbrıs’ta işgale son vermesi çağrısı yaptılar

ABD Kongresi üyeleri Türkiye’ye Kıbrıs’taki işgale son vermesi ve kalıcı bir çözüm için çaba harcaması çağrısı yaptılar. Kongre’nin önde gelen üyeleri istila ve işgalin 44. yıldönümü nedeniyle sosyal medyada mesajlar paylaştılar.

Senatör Bob Menendez Kıbrıs’ta adil bir çözüme ulaşmak için çabaları başlatma zamanı olduğunu, Türkiye’nin Kıbrıslıların haklarına saygı göstererek saldırganlık ve işgale son vermesi gerektiğini belirtti.

Kongre üyesi Gus Bilirakis, Kıbrıs’ın ABD’nin güçlü bir müttefiki olduğunu belirterek Türkiye’ye işgal güçlerini adadan geri çekme çağrısı yaptı.

Kongre üyesi Brad Schneider, barışçı ve adil bir çözüm için tarafların çabalarına devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Kongre üyesi John Sarbanes, Kıbrıs’ın AB üyesi olduğunu ve Doğu Akdeniz’de ABD’nin önemli bir ortağı olduğunu hatırlattı. Türk işgalinin sona ermesi gerektiğini belirtti.

Kongre üyesi David Cicilline, Türkiye’nin Kıbrıs’taki yasadışı işgalinin sona ermesi gerektiğini belirtti. Kongre üyesi Ted Deutch Türk istilasının üzerinden 44 yıl geçtiğini ve Türkiye’nin adil ve kalıcı bir çözüme engel olmaması gerektiğini belirtti. Amerikan Yahudi Komitesi (AJC) Kıbrıs’la dayanışma ifade etti.

Kha

Scroll to top