femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Times:’AB, Türkiye’deki kamplardan her yıl 250 bin göçmen alacak Reviewed by Momizat on . Avrupa ülkelerinin, Ege Denizi'nden Yunanistan'a gelecek tüm göçmenlerin geri gönderilmesini öngören bir plan üzerinde çalıştıkları belirtiliyor. Times gazetesi Avrupa ülkelerinin, Ege Denizi'nden Yunanistan'a gelecek tüm göçmenlerin geri gönderilmesini öngören bir plan üzerinde çalıştıkları belirtiliyor. Times gazetesi Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Times:’AB, Türkiye’deki kamplardan her yıl 250 bin göçmen alacak

Times:’AB, Türkiye’deki kamplardan her yıl 250 bin göçmen alacak

Avrupa ülkelerinin, Ege Denizi’nden Yunanistan’a gelecek tüm göçmenlerin geri gönderilmesini öngören bir plan üzerinde çalıştıkları belirtiliyor.

Times gazetesine göre, Avrupa ülkeleri bunun karşılığında Türkiye’deki kamplardan her yıl 250 bin’e kadar kayıtlı göçmen alacak:

“Almanya’nın öncülük ettiği yeniden yerleştirme programının üzerinde görüş birliği sağlanması halinde Midilli, Sakız ve Kos adalarına mülteciler dahil Türkiye’den gidecek tüm göçmenler gemilerle geri gönderilecek.”

“Bu planlara destek veren ülkeler – Avusturya, Belçika, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Hollanda, İspanya ve İsveç dahil- gönüllü olarak her yıl Türkiye’den 200-250 bin göçmen alıp kendi topraklarına yerleştirecek. Plana dahil olmak istemeyen Polonya ve Macaristan gibi Schengen ülkelerinden masraflar için katkı istenecek. Aksi halde bu ülkeler Schengen bölgesinden çıkarılacak.”

‘Hollanda İşçi Partisi’nin lideri Diederik Samsom, ‘Bu bahara kadar önde gelen bir grup AB ülkesinin, Türkiye’yle her yıl birkaç yüzbin göçmen için yasal göç güzergahı oluşturulması konusunda anlaşmaya varması güçlü bir ihtimal. Türkiye bunun karşılığında Yunanistan üzerinden giren herkesi geri kabul edecek’ dedi.”

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın sözcüsü, planı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Bbc

Scroll to top