femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB liderler zirvesi:AB’den IŞİD için Esad vurgusu ve Rusya’ya yeni yaptırımlar Reviewed by Momizat on . AB, IŞİD'in gelişmesine Esad rejiminin Suriye'de yarattığı istikrarsızlığın imkan verdiğini belirtti Avrupa Birliği (AB), Esad rejiminin kendi halkına karşı yür AB, IŞİD'in gelişmesine Esad rejiminin Suriye'de yarattığı istikrarsızlığın imkan verdiğini belirtti Avrupa Birliği (AB), Esad rejiminin kendi halkına karşı yür Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB liderler zirvesi:AB’den IŞİD için Esad vurgusu ve Rusya’ya yeni yaptırımlar

AB liderler zirvesi:AB’den IŞİD için Esad vurgusu ve Rusya’ya yeni yaptırımlar

AB, IŞİD’in gelişmesine Esad rejiminin Suriye’de yarattığı istikrarsızlığın imkan verdiğini belirtti

Avrupa Birliği (AB), Esad rejiminin kendi halkına karşı yürüttüğü acımasız savaşın Suriye’de yarattığı istikrarsızlığın Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün gelişmesine imkan verdiğini belirtti.

AB Zirvesi sonunda Irak ve Suriye ile ilgili alınan kararda, Suriye’de kalıcı bir sonucun acilen siyasi geçiş gerektirdiği kaydedildi.

IŞİD’in işgali nedeniyle Irak ve Suriye’deki güvenlik ortamının ve insani durumun kötüleşmesinden AB’nin “dehşete” düştüğünün belirtildiği kararda, ayrım yapılmaksızın işlenen cinayetler ve insan hakları ihlalleri kınandı.

Yabancı savaşçılar sorununa da değinilen AB kararında, bölge ülkelerinin bu konuda koordinasyon içinde hareket etmesinin önemine dikkati çekildi.

AB, İslami hilafet yaratılmasının Avrupa ülkelerinin güvenliğine yönelik doğrudan bir tehdit olduğunun altını çizdi.

Mevcut kısıtlayıcı önlemlerin IŞİD’in özellikle petrol satışından gelir elde etmesini engelleme amacıyla daha etkili biçimde kullanılmasını isteyen AB, yabancı savaşçı akışını durdurmak için kararlı eylem gerektiğini belirtti.

AB zirvesinden, Rusya’ya yeni yaptırımlar çıktı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan AB temsilcileri, Rusya’ya yeni yaptırımlar konusunda görüş birliğine vardı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan Avrupa liderlerinin Rusya’ya ek yaptırımlar hazırlanması üzerinde mutabakat sağladığı bildirildi.AB liderleriyle katıldığı toplantının ardından açıklama yapan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, hazırladığı barış planının Rusya tarafından kabul edilmemesi halinde AB’nin Moskova’ya ek yaptırımlar uygulayacağını söyledi.

Ajanslar

Scroll to top