femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB, Kültürel Miras İçin Teknik Komitesi ve UNDP 2500 ağaç dikti Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği, Kültürel Miras Teknik Komitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), kültürel mirasın korunması çalışmaları çerçevesinde hidrokarbür Avrupa Birliği, Kültürel Miras Teknik Komitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), kültürel mirasın korunması çalışmaları çerçevesinde hidrokarbür Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB, Kültürel Miras İçin Teknik Komitesi ve UNDP 2500 ağaç dikti

AB, Kültürel Miras İçin Teknik Komitesi ve UNDP 2500 ağaç dikti

Avrupa Birliği, Kültürel Miras Teknik Komitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), kültürel mirasın korunması çalışmaları çerçevesinde hidrokarbür emisyonunu kısıtlamak amacıyla salı günü Trodos’un Amiando bölgesine 2 bin 500 ağaç dikti.

BM Kıbrıs Kalkınma Programları Müdürü Tiziana Zennaro yaptığı açıklamada “Lefkoşa’yı kapsayan her çalışmada 17 – 30 ton karbon yayımı olduğunu hesaplıyoruz. Bunu hesaplamak için iki parametre kullandık: kontrol faaliyetleri sırasında arabaların yaydığı karbon ve çalışmalar sırasında alanlarda tüketilen elektrik enerjisi”.

Kültürel Miras Teknik Komitesi, Avrupa Komisyonu ve UNDP ekilen 2 bin 500 ağacın çalışmalar sırasında yayılan yaklaşık 500 ton karbon yayımını engelleyeceğini hesaplıyorlar.

Kültürel Miras Teknik Komitesinden Ali Tuncay ve Takis Hadjidimitriou “Doğa, kültürel mirasımızın kopmaz bir parçasıdır. İklim değişiklikleri, sıcaklıkların artması aracılığıyla, yağışlarda görülen değişikliklerle ve aşırı hava fenomenleri günlük hayatımızı ve normal olarak kültür mirasımızı etkiliyor. Tabi bu sorunu 2 bin 500 ağaçla çözemeyiz ama bu etkinlikle ilk kez doğa ile kültür mirası bir köprü oluşturarak, adamızda yaşanabilir kalkınmada daha güçlü bir rol oynayabilir” diye konuştular.

Heyet Başkanı Kjartan Björnsson, AB’nin Kıbrıs sorununa çözüm bulunmasını desteklemesiyle ilgili olarak, “Trodos’ta 2 bin 500 ağacın ekilmesi küçük bir faaliyettir. AB iklim değişikliklerine ve daha düşük karbondioksit emisyonu için engelleyici önemler belirlemektedir” dedi.

Scroll to top