AB Komisyonu’na AB-Türkiye mülteci anlaşması PKK soruları (görüntülü haber-english) Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB), Almanya'da hafta sonu düzenlenen Nevruz kutlamalarında açılan Abdullah Öcalan'ın resmi ve yasaklı simgeler hakkında açıklama yaptı. AB Komi Avrupa Birliği (AB), Almanya'da hafta sonu düzenlenen Nevruz kutlamalarında açılan Abdullah Öcalan'ın resmi ve yasaklı simgeler hakkında açıklama yaptı. AB Komi Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB Komisyonu’na AB-Türkiye mülteci anlaşması PKK soruları (görüntülü haber-english)

AB Komisyonu’na AB-Türkiye mülteci anlaşması PKK soruları (görüntülü haber-english)

Avrupa Birliği (AB), Almanya’da hafta sonu düzenlenen Nevruz kutlamalarında açılan Abdullah Öcalan’ın resmi ve yasaklı simgeler hakkında açıklama yaptı.

AB Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, konuya günlük basın toplantısında değindi.

‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR’

PKK flamaları ve Öcalan’ın fotoğraflarının etkinlikte kullanılmasına dair bir soruyu cevaplayan Kocijancic, kararın üye ülkelerin yetki alanına girdiğine ilişkin geçen haftaki açıklamalarına atıfta bulundu.

PKK’nın hem AB kurumları hem de 28 üye ülke tarafından terör örgütleri listesine alındığını anımsatan Kocijancic, “Bu karar uygulanmakta. Türk yetkilileri de hem AB kurumlarının hem de üye devletlerin bu konuda yaptıklarına ilişkin olarak bilgilendiriyoruz. Bu bir zorunluluk olmayı sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Ajanslar-Rs

http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I135725

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm?page=1&date=03/20/2017&institution=Commission#s358607

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm?page=1&date=03/20/2017&institution=Commission#s360967

Scroll to top