AB Komisyonu Türkiye’nin katılım öncesi fonların yeniden yönlendirme önerisi Aralık’ta belli olacak Reviewed by Momizat on . Liderlerin Türkiye'yle ilgili Avrupa Konseyi Ekim görüşmelerinden sonra AB Komisyonu üyeleri katılım öncesi fonlar konusunu ele aldı. Nihai kararın Aralık'ta be Liderlerin Türkiye'yle ilgili Avrupa Konseyi Ekim görüşmelerinden sonra AB Komisyonu üyeleri katılım öncesi fonlar konusunu ele aldı. Nihai kararın Aralık'ta be Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB Komisyonu Türkiye’nin katılım öncesi fonların yeniden yönlendirme önerisi Aralık’ta belli olacak

AB Komisyonu Türkiye’nin katılım öncesi fonların yeniden yönlendirme önerisi Aralık’ta belli olacak

Liderlerin Türkiye’yle ilgili Avrupa Konseyi Ekim görüşmelerinden sonra AB Komisyonu üyeleri katılım öncesi fonlar konusunu ele aldı. Nihai kararın Aralık’ta belli olması bekleniyor.

Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Komiseri Johannes Hahn, şimdiki katılım önceki destek ve bundan sonra atılacak adımlarla ilgili bir genel değerlendirmede bulundu.

Komisyon, Avrupa Konseyi’nin daveti üzerine, 2018-2020 yılları arasındaki dönemde Türkiye için belirlenecek mali ödeneklerin kabul edilmesiyle ilgili seçenekleri açıklayacak.

Bu öneriler Komiser Hahn tarafından siyasi bir karar için Aralık’taki Genel İşler Konseyi’ne sunulacak. Komisyon şu anda Genel işler Konseyi’nin Başkanlık sonuçları çizgisinde, gelecek yardım programlarında kullanılacak hukukun üstünlüğü, temel haklar, sivil toplum ve kişiden kişiye temaslar gibi ana alanlarda katılım öncesi fonlar üzerinde çalışıyorlar.

Scroll to top