AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Cenevre Konferansında AB heyetine başkanlık edecek Reviewed by Momizat on . AB Komisyonu Sözcüsü Margaritis Schinas, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini v AB Komisyonu Sözcüsü Margaritis Schinas, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini v Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Cenevre Konferansında AB heyetine başkanlık edecek

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker Cenevre Konferansında AB heyetine başkanlık edecek

AB Komisyonu Sözcüsü Margaritis Schinas, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve diğer AB delegelerinin Cenevre’ye gidip gitmeyeceklerine açıklık getirmesini isteyen Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA), “Cenevre’ye gidecek AB heyetine AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in Başkanlık edeceğini teyit edebilirim” yanıtını verdi.
Sözcü Schinas, AB zirvesi sonuçları metine göre, Kıbrıs’ın AB üyesi bir ülke olduğunu, birleşik Kıbrıs’ın da AB üyesi olmaya devam edeceğini açıkladı ve Kıbrıs’taki iki liderle sürekli temas halinde olan Başkan Juncker’in, konferansa bütün heyetle katılmasının gayet açık olduğunu söyledi.

Anastasiades ve  Akıncı, BM gözetimindeki müzakerelerin 7-11 Ocak tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılmasına karar vermişlerdi. İki lider Kıbrıs sorununda kalan konuları görüşecekler ve toprak ayarlamalarıyla ilgili haritalar sunacaklar. 12 Ocak’ta da garantör güçlerin ve gerekmesi halinde ilgili diğer tarafların katılımıyla Kıbrıs’la ilgili bir konferans yapılacak.

Scroll to top