femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB Komiseri Vasiliou: Avrupa değerleri Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin temelidi Reviewed by Momizat on . Avrupa Komisyonu'nun Eğitim, Kültür, Çok Dillilik ve Gençlik'den sorumlu üyesi Androulla Vasiliou, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin, Kıbrıs'ın birleşmesinin temelini oluş Avrupa Komisyonu'nun Eğitim, Kültür, Çok Dillilik ve Gençlik'den sorumlu üyesi Androulla Vasiliou, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin, Kıbrıs'ın birleşmesinin temelini oluş Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB Komiseri Vasiliou: Avrupa değerleri Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin temelidi

AB Komiseri Vasiliou: Avrupa değerleri Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin temelidi

Avrupa Komisyonu’nun Eğitim, Kültür, Çok Dillilik ve Gençlik’den sorumlu üyesi Androulla Vasiliou, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs’ın birleşmesinin temelini oluşturması gereken uzlaşma, barış, dayanışma değer ve idealleri ve demokratik kurumların güçlendirilmesinin tartışılmaz olduğu Avrupa’ya ait olduğunu söyledi.

Kıbrıs’ın AB’ye katılmasının onuncu yıl dönümü münasebetiyle Kıbrıs Haber Ajansına açıklamada bulunan Vasiliou, “Kıbrıs’ın Avrupa yönelimi, birleşmiş, sağlam bir ekonomiye sahip ve özgür olan bir Kıbrıs için ortak çabamızda bizi ödüllendirecektir” şeklinde konuştu.

Kıbrıslı Komiser ayrıca, Kıbrıs’ın AB’ye katılımının uzun vadeli bir stratejinin doruk noktası olduğunu belirterek, bu başarının hiç şüphesiz siyasi güçlerin birlik içinde tek bir hedefe odaklanmış olduğu zaman harika şeylerin elde edilebilineceğini gösterdiğine dikkat çekti.

Kıbrıs’ın 2012 yılının ikinci yarısında üstlendiği AB Dönem Başkanlığına da değinen Kıbrıslı Komiser, bunun Kıbrıs’ın Avrupa tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

Vasiliou, “Kıbrıs’ın AB üyeliği süreci, ülkemizi yeniden birleştirecek ve ekonominin canlanmasına katkıda bulunacak ve büyük zorlukların üstesinden gelme çabaları için en parlak örnektir” şeklinde konuştu.

Komiser, Kıbrıs’ın AB Dönem Başkanlığı sırasında başarıyla çeşitli Avrupa sorunlarının yönetildiğini ve özellikle önemli AB politikalarının ele aldığını açıkladı.

Vasilliou, “buna ek olarak, Kıbrıs’ın AB Başkanlığı Kıbrıs kamu yönetiminin önemli insan kaynakları ve uzmana sahip olduğunu göstermiştir” dedi.

Komiser, Kıbrıs’ın Topluluk mevzuatının hazırlanmasında daha aktif katılımı başta olmak üzere, daha fazla şeyler yapılabileceğini dikkat çekti.

Vasilliou,işsizlikle karşı karşıya olan gençler arasında Avrupa kültürü ve zihniyetini geliştirmenin son derece önemli olduğunu belirtti.

Komiser, yeni “Erasmus +” Avrupa programına değinerek, “gençlere, ufuklarını genişletmek ve daha iyi bir gelecek için umutlarını artırmak için önemli bir miras” dedi.

Scroll to top