femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB:Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Bağımsızlık referandumunu desteklemiyor Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB), Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde yapılması düşünülen bağımsızlık referandumunu desteklemeyeceklerini bildirdi. AB’den bir heyet, Kürt B Avrupa Birliği (AB), Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde yapılması düşünülen bağımsızlık referandumunu desteklemeyeceklerini bildirdi. AB’den bir heyet, Kürt B Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB:Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Bağımsızlık referandumunu desteklemiyor

AB:Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin Bağımsızlık referandumunu desteklemiyor

Avrupa Birliği (AB), Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nde yapılması düşünülen bağımsızlık referandumunu desteklemeyeceklerini bildirdi.

AB’den bir heyet, Kürt Bölgesi’ndeki siyasi partilerle görüşmek üzere bu Sabah başkent Erbil’e geldi.

Barzani’yle yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın haberine göre AB heyeti, ilk görüşmeyi Kürdistan İslami Topluluk Partisi (Komel) lideri Ali Bapir ile gerçekleştirdi. Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Ali Bapir, görüşmede bölgede devam eden siyasi krizi ve ekonomik sıkıntıları konuştuklarını belirtti.

Mesud Barzani, 26 Ocak’ta başkent Erbil’de parlamentoda bulunan parti temsilcileriyle biraraya gelmişti. Barzani, toplantıda bağımsızlık referandumunun ABD’deki başkanlık seçiminden önce yapılması gerektiğini söylemişti.

Toplantıda bağımsızlık referandumunun da ele alındığını söyleyen Ali Bapir, “AB heyeti, Irak’ın toprak bütünlüğünden yana. Şu aşamada referandumu desteklemeyeceklerini vurguladılar” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Fransa, İtalya’nın Erbil Başkonsoloslarının da eşlik ettiği AB heyeti, İslami Birlik Partisi (Yekgırtu), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile de görüşmesi bekleniyor.

Ajanslar

Scroll to top