femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru
AB ile yeniden… Ortaklık Konseyi 4 yıl sonra toplanıyor Reviewed by Momizat on . Türkiye ile Avrupa Birliği arasında durma noktasına gelen üyelik süreci, 4 yıllık aradan sonra en üst düzeyde yeniden başlıyor. 4 yıldır yapılmayan Ortaklık Kon Türkiye ile Avrupa Birliği arasında durma noktasına gelen üyelik süreci, 4 yıllık aradan sonra en üst düzeyde yeniden başlıyor. 4 yıldır yapılmayan Ortaklık Kon Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » AB ile yeniden… Ortaklık Konseyi 4 yıl sonra toplanıyor

AB ile yeniden… Ortaklık Konseyi 4 yıl sonra toplanıyor

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında durma noktasına gelen üyelik süreci, 4 yıllık aradan sonra en üst düzeyde yeniden başlıyor. 4 yıldır yapılmayan Ortaklık Konseyi toplantısı, 15 Mart’ta Brüksel’de gerçekleştirilecek.

Ortaklık Konseyi’nde Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temsil edecek, AB heyetine ise Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini Başkanlık edecek.

Türkiye ile AB arasındaki ilişkiler, 24 Haziran seçimleri sonrasında AKP hükümetinin AB’yle yakınlaşma politikasına dönmesi ile hareketlenmeye başlamıştı. Bu çerçevede Aralık ayında AB’nin Suriyeliler’e vereceği ikinci 3 milyar euro’luk yardıma ilişkin toplantılar yapılmış, ayrıca Türk vatandaşlarına vize serbestisi konusu da teknik toplantılarda masaya yatırılmıştı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/ab-ile-yeniden-ortaklik-konseyi-4-yil-sonra-toplaniyor-3792081/

Scroll to top