femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB dünyada ‘orman kanunlarının’ geçerli olmasından endişeli Reviewed by Momizat on . AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, önemli anlaşmaların tartışmaya açılmasının dünyada orman kanunlarının hakim olması AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, önemli anlaşmaların tartışmaya açılmasının dünyada orman kanunlarının hakim olması Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » AB dünyada ‘orman kanunlarının’ geçerli olmasından endişeli

AB dünyada ‘orman kanunlarının’ geçerli olmasından endişeli

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, önemli anlaşmaların tartışmaya açılmasının dünyada orman kanunlarının hakim olmasına yol açmasından endişe duyduğunu belirtti.

Harvard Kennedy Bilim ve Uluslararası İlişkiler Okulu’nda yaptığı konuşmada “Bugün korkarım ki hepimiz dünya düzeninin oturmadığını ve daha kötüsü hukuk kurallarının yerine orman kanunlarının geçerli olabileceği riski bulunduğunu kabul etmeliyiz. Soğuk Savaşı bitiren anlaşmalar günümüzde tartışmaya açıldı” dedi.

Mogherini, yeni bir dünya düzenini tartışmak yerine, mevcut kuralların ortadan kaldırılması yönünde katkıda bulunulması gerektiğini vurguladı.

Mogherini “Çok yönlü bir sistemi muhafaza etmek istiyorsak, bunun oluşumuna yatırım yapmalıyız.” dedi.

Mogherini, dünyada değişikliklerin yalnız Avrupa ile ABD’nin birlikte çalışması durumunda meydana gelebileceğini, bir düzen elde edilmek isteniyorsa bundan başka bir yol olmadığını ifade etti.
Sputnik

Scroll to top