femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
AB alkol tüketiminde dünyada birinci Reviewed by Momizat on . Altıncı Avrupa Alkol Politikaları Konferansı Brüksel'de gerçekleşti. Konferansa Sağlık Bakanlıklarından, Avrupa Kurumlarından, halk sağlığı uzmanlarından ve ilg Altıncı Avrupa Alkol Politikaları Konferansı Brüksel'de gerçekleşti. Konferansa Sağlık Bakanlıklarından, Avrupa Kurumlarından, halk sağlığı uzmanlarından ve ilg Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Manşet » AB alkol tüketiminde dünyada birinci

AB alkol tüketiminde dünyada birinci

Altıncı Avrupa Alkol Politikaları Konferansı Brüksel’de gerçekleşti. Konferansa Sağlık Bakanlıklarından, Avrupa Kurumlarından, halk sağlığı uzmanlarından ve ilgili paydaşlardan 300 kişi katıldı.

Katılımcılar, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve ekibine, Avrupa toplumlarının alkol yükünü azaltmak için harekete geçmesi çağrısında bulundular.

Yapılan  açıklamada, Avrupa Birliği dünyada alkol tüketiminin en yüksek oranına sahip olduğu (kişi başına saf alkol tüketiminin 10,2 litre) ve 15-64 yaş grubunda 7 erkekten birinin ve kadınlarda ise her 13 kadından birinin alkol nedeniyle öldüğü belirtildi. Açıklamada, 2013 yılında 120 bin kişinin alkolden öldüğünü belirtildi.

Alkolün Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar sıralamasında üçüncü sırada olduğu (Non-Communicable Diseases – NCDs), ve bir çok kanser, karaciğer hastalığı, kalp-damar hastalıkları, sindirim sistemi de dâhil 60 farklı hastalığın nedeni olduğu açıklandı.

Brüksel’de yapılan iki günlük konferans sırasında alkolün bireyin sağlığına, etrafındakilere ve topluma verdiği zararlar ele alındı.

6.Avrupa Alkol Politikaları Konferansı, gelecekte AB Alkol stratejisi için Avrupa Alkol Politikaları İttifakının tavsiye belgesinin hayata geçirilmesine platform sağlayacak.

Scroll to top