femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
ABHaber’in (Türkiye-AB ilişkileri) 2014’te gündeme getirdiği önerileri Marc Pierini yeni dile getirdi Reviewed by Momizat on . Türkiye-AB ilişkleri içinden çıkılmaz bir duruma gelmiş durumda.Söylenecek çok şey var ama her zaman söylediğimizi bir kez daha tekrarlayalım.Eğer yaptığınız iş Türkiye-AB ilişkleri içinden çıkılmaz bir duruma gelmiş durumda.Söylenecek çok şey var ama her zaman söylediğimizi bir kez daha tekrarlayalım.Eğer yaptığınız iş Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Yorum Analiz » ABHaber’in (Türkiye-AB ilişkileri) 2014’te gündeme getirdiği önerileri Marc Pierini yeni dile getirdi

ABHaber’in (Türkiye-AB ilişkileri) 2014’te gündeme getirdiği önerileri Marc Pierini yeni dile getirdi

Türkiye-AB ilişkleri içinden çıkılmaz bir duruma gelmiş durumda.Söylenecek çok şey var ama her zaman söylediğimizi bir kez daha tekrarlayalım.Eğer yaptığınız işe her boyutuyla hakimseniz (teori-pratik)  başarır eğer bilmiyorsanız başarısızlığa mahkumsunuz.Kimse ahkam kesmesin yazdıklarınız ve konuştuklarınızı ortaya koyun.Türkiye, AB sürecini eline yüzüne bulaştırdı.Kimseye kızmanıza gerek yok.Türkiye’de o kadar AB uzmanı varki işte geldiğimiz nokta bu.Türkiye-AB sürecinde 50 yılı geçen sürede Ankara hep aynı hataları yaptı. AB’nin her önüne koyduğunu kabul edip işi savsaklayarak  öteledi veya şahin olup sabah akşam AB’ye rest çekti.Buda bir ayrı tartışma konusu.

ABHaber olarak Jean Claude Juncker Avrupa Komisyonu Başkanı olarak göreve başladığı günden beri sürekli gündeme getirdiğimiz Türkiye-AB arasındaki ilişkileri daha sağlıklı bir ortama sokmak için  önerilerimizi geçen hafta AB’nin eski Ankara Büyükelçisi Marc Pierini dile getirdi.Pierini, ticari ilişkileri ön plana çıkaralım Gümrük Birliğini güncelleştirelim dedi. ABHaber olarak bu önerileri 2014 yılından beri onlarca defa gündeme getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. AB uzmanıyım demekle bu işler olmuyor.Ne demişiz buyrun:

www.abhaber.com/abhaber-analiz-jean-claude-junckerjohannes-hahn-ve-coken-turkiye-ab-iliskileri/

Marc Pierini geçen hafta Alman yayın kuruluşu DW’ye şu açıklamayı yaptı:

‘Carnegie Uluslararası Barış Vakfı uzmanı ve AB’nin eski Ankara Büyükelçisi Marc Pierini ise Türkiye’deki siyasi liderlik ile AB arasında “ciddi boyutlarda kopukluk” olduğunu ifade ederek, “Türk siyasi liderliğinin iç siyasi nedenlere dayanan söylemi şiddetli bir AB karşıtlığı çizgisinde. Ama bu, benzer tepkiler gösteren Avrupalı siyasetçilerle ilişkilere büyük bir zarar veriyor” diye konuştu.

Pierini bu gerilimin ne Türkiye ne de AB’ye fayda sağladığına dikkat çekerken, “Bu yozlaşan siyasi ortam, Türkiye ve AB’yi birbirine bağlayan ortak güvenlik ve iktisadi çıkarlarına tamamıyla aykırı” görüşünü kaydetti.Pierini, bu zorlu sürecin aşılması sürecinde, kısa vadede, AB’nin atabileceği adımları ise şöyle sıraladı:

“Ben AB açısından üç seçenek görüyorum. Birincisi her iki taraf için faydalı olan ve ilerleme kaydedilmesi mümkün olan Gümrük Birliği’nin modernleştirilmesi gibi alanlarda adım atmak. İkincisi Suriyeli mültecilere yapılan yardımlarla ilgili Türk siyasi liderliğinin sistematik olarak yanlış yaptığı bilgilendirmeyi düzeltmek ve üç milyar euroluk yardımdan iki milyarlık kısmın yolda olduğunu kamuoyuna duyurmak. Üçüncüsü de Ankara’ya, hukuk devleti ihlallerinin sadece Türkiye ekonomisine ağır zararlar vermeyeceğini aynı zamanda AB’nin Türkiye’deki büyük sanayi üretim yatırımlarına da zarar vereceğini net bir şekilde anlatmak.”

Daha fazla bilgi için:

http://www.dw.com/tr/ab-ankara-hattında-arabulucular-devrede/a-36309000

www.abhaber.com/abhaber-analiz-jean-claude-junckerjohannes-hahn-ve-coken-turkiye-ab-iliskileri/

Scroll to top