femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.ru
40 eski İngiliz büyükelçiden Başbakan May’e çağrı: Ya Brexit’i geciktir, ya referanduma git Reviewed by Momizat on . Times gazetesinin haberine göre en az 40 eski İngiliz diplomat, İngiltere Başbakanı Theresa May'e ya Brexit'i geciktirmesi ya da ikinci bir referanduma gitmesi Times gazetesinin haberine göre en az 40 eski İngiliz diplomat, İngiltere Başbakanı Theresa May'e ya Brexit'i geciktirmesi ya da ikinci bir referanduma gitmesi Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » 40 eski İngiliz büyükelçiden Başbakan May’e çağrı: Ya Brexit’i geciktir, ya referanduma git

40 eski İngiliz büyükelçiden Başbakan May’e çağrı: Ya Brexit’i geciktir, ya referanduma git

Times gazetesinin haberine göre en az 40 eski İngiliz diplomat, İngiltere Başbakanı Theresa May’e ya Brexit’i geciktirmesi ya da ikinci bir referanduma gitmesi çağrısında bulundu.

Diplomatların gazeteye gönderdiği açıklamaya göre İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden anlaşmasız bir şekilde çıkması, yıllarca sürecek müzakere süreci anlamına geliyor.

Aralarında eski ABD, Rusya ve Fransa büyükelçilerinin bulunduğu diplomatlar, May’in İngiltere’yi ‘ulusal bir krize’ doğru sürüklediğini öne sürdü.

Bir AB üyesinin birlikten çıkmaya karar vermesi halinde devreye sokulan Lizbon Anlaşması’nın 50. maddesinin yazarlarından ve eski dışişleri bakanlığı üst düzey yetkililerinden John Kerr de açıklamaya imzalayan isimlerden.

Diplomatlara göre May’in ya Avrupa Birliği’nden çıkış sürecini koşulları netleştirmek için uzatması ya da ikinci bir referanduma gitmesi gerekiyor.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47235331

 

Scroll to top