femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
2015’te AB’de KDV yolsuzluğu 152 milyar kayba yolaçtı Reviewed by Momizat on . Avrupa Komisyonu'nun yeni bir çalışmasına göre 2015'te Avrupa Birliği ülkeleri Katma Değer Vergisi (KDV) gelirlerinde 152 milyar avro kayba uğradı. Yapılan çalı Avrupa Komisyonu'nun yeni bir çalışmasına göre 2015'te Avrupa Birliği ülkeleri Katma Değer Vergisi (KDV) gelirlerinde 152 milyar avro kayba uğradı. Yapılan çalı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » 2015’te AB’de KDV yolsuzluğu 152 milyar kayba yolaçtı

2015’te AB’de KDV yolsuzluğu 152 milyar kayba yolaçtı

Avrupa Komisyonu’nun yeni bir çalışmasına göre 2015’te Avrupa Birliği ülkeleri Katma Değer Vergisi (KDV) gelirlerinde 152 milyar avro kayba uğradı.

Yapılan çalışma, Kıbrıs’ta da KDV sahtekarlığının 122 milyon avro kayba yol açtığını gösterdi.

Komisyona göre her iki rakam da, çok büyük KDV kuralları reformu gerektiğini ortaya koyuyor. Komiser Pierre Moscovici tarafından hazırlanan bu kurallar Ekim ayında sunulacak.

Avrupa Komisyonu standartlarına göre KDV arasındaki fark beklenen KDV geliri ve toplanabilen miktar arasında değişiyor.

Ortalama AB rakamları gelişme kaydederken bireysel KDV toplama verimi üye ülkelere göre değişiyor.

En fazla KDV açığı %37,2 ile Romanya’da, %29,4 ile Slovakya’da ve %28,3 ile Yunanistan’da kaydedildi. En az açık da %3,5 ile İspanya’da ve %3,9 ile Hırvatistan’da gözlendi.

En yüksek KDV açığı 35 milyar avro ile kesin olarak İtalya’da belirlendi. KDV açığı birçok Üye Ülkede azaldı, en güçlü gelişme Malta, Romanya ve İspanya’da saptandı. Yedi üye ülkede de, Belçika, Danimarka, İrlanda, Yunanistan, Lüksemburg, Finlandiya ve Birleşik Krallık’ta az artış hesaplandı.

Scroll to top